Na běžkách
Na běžkách

Běžkování zvedne náladu

Běžkování patří mezi nejoblíbenější české zimní aktivity, navíc není tak finančně náročné jako sjezdové lyžování. Někdo říká, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, hodně Čechů však tvrdí, že nejkrásnější pohled na svět je během běžkování. Představte si nádhernou zimní krajinu a úžasné zasněžené scenérie, které Vám učarují.

Běžkování patří mezi méně náročné sportovní aktivity a vy ta budete moci zvládnout opravdu dlouhé trasy s množstvím dlouhých sjezdů. Jelikož se běžky velice rozmáhají, vzniká také velké množství upravovaných běžeckých tras, které spojují nádherná přírodní místa. Běžkování je velice prospěšné pro Vaše zdraví a zvyšuje Vaší výkonnost a výdrž. Chladný vzduch je nečekaně příjemný při zvýšené zátěži a vy se k běžkování budete rádi každoročně vracet. Neváhejte a vydejte se na běžkařská zážitek co nejdříve!

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
náročné fyzicky
73%
relaxace
82%
adrenalin
29%
dovednosti
69%
pro děti
94%
pro dospělé
100%
štěstí
18%
strach
22%
náročné psychicky
31%
rozhled
70%
pro seniory
69%

Bohumír Votava
relaxace 95%
adrenalin 27%
dovednosti 72%
pro děti 100%
pro dospělé 100%
náročné fyzicky 67%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.